Aktualności

4 lutego 2020 r. w dniu, w którym przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem, Rada Ministrów przyjęła Uchwałę o Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.

  • Strategia jest odpowiedzią na obecny i prognozowany wzrost zachorowań na choroby nowotworowe oraz wynikające z tego trendu skutki w postaci wysokiej śmiertelności oraz poważnych konsekwencji społeczno-gospodarczych dla obywateli oraz systemu ochrony zdrowia.
  • Celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest obniżenie zachorowalności oraz umieralności na choroby nowotworowe oraz poprawa jakości opieki nad pacjentami onkologicznym.
...

więcejNarodowa Strategia Onkologiczna przyjęta przez rząd 

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że ukazała się nowa pozycja o tematyce onkologicznej, uwzględniająca najnowszy i aktualny stan wiedzy, zatytułowana „Onkologia. Podręcznik dla studentów medycyny. Pomoc dydaktyczna dla lekarzy specjalizujących się w onkologii” pod redakcją prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Deptały, dr. hab. n. med. Rafała Steca i dr n. med. Marty Smoter z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

...

więcejNowy podręcznik o tematyce onkologicznej - „Onkologia. Podręcznik dla studentów medycyny. Pomoc dydaktyczna dla lekarzy specjalizujących się w onkologii” 

W związku z listem, które otrzymało Polskie Towarzystwo Onkologiczne od Pana Kajetana Marcinkowskiego w sprawie przyznania kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia na finansowanie świadczeń z zakresu radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Zgorzelcu, publikujemy odpowiedź społecznego rzecznika PTO, która została skierowana do nadawcy.

...

więcejOdpowiedź na list Pana Kajetana Marcinkowskiego Przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej w Zgorzelcu w sprawie przyznania kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia na finansowanie świadczeń z zakresu radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Zgorzelcu 

Zapraszamy lekarzy w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej do wysyłania zgłoszeń do udziału w przyszłorocznym kongresie American Society of Clinical Oncology (ASCO). Warunkiem zgłoszenia są opłacone składki na rzecz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego za rok 2019 i 2020. Do podania należy dołączyć CV z uwzględnieniem dorobku naukowego i aktualnie prowadzonych projektów.

...

więcejZapraszamy do wysyłania zgłoszeń do udziału w kongresie ASCO 2020 

4 października 2019 roku podczas II Międzyzjazdowej Konferencji PTO odbyła się inauguracja kampanii „Ty decydujesz, czy zachorujesz!”. Wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Polskiego Towarzystwa Onkologicznego została objęta honorowym patronatem Ministra Zdrowia. Wydarzenie było połączone z obchodami Światowego Dnia Onkologii.

...

więcejRuszyła kampania „Ty decydujesz, czy zachorujesz!” 

We would like to kindly invite you to visit the booth #452 during the ESMO 2019 conference in Barcelona https://www.esmo.org/Conferences/ESMO-Congress-2019 . We would be pleased to meet you there and share with you the latest information about our breakthrough Biomarker hPG80 (also named “Progastrin”).

...

więcej Zaproszenie do współpracy z ECS-Progastrin. 

Szanowni Państwo, zapraszamy na konferencję ABC Onkologii, która odbędzie się 7 września 2019 roku w Hotelu Ambasador Premium przy ul. Kilińskiego 145 w Łodzi. Konferencja kierowana jest do lekarzy, którzy niedawno rozpoczęli pracę z chorymi na nowotwory w ramach różnych specjalizacji, przede wszystkim onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej, pulmonologii, chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej.

...

więcejKonferencja ABC Onkologii - Łódź, 7 września 2019 

W imieniu dr hab. n. med. Adama Maciejczyka oraz prof. dr hab. n. med. Jacka Fijutha zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniach 04-05.10.2019 w Warszawie, w hotelu NOVOTEL Centrum.

...

więcejII Międzyzjazdowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Onkologicznego w październiku w Warszawie 

Można już zgłaszać prace na XIII Konferencję Polskiej Grupy Raka Płuca.

...

więcejXIII Konferencję Polskiej Grupy Raka Płuca