Aktualności

Wobec ogromnego wyzwania, jakim są choroby nowotworowe dla społeczeństwa, systemu ochrony zdrowia i polityki zdrowotnej, przedstawiciele kilkunastu towarzystw naukowych oraz organizacji pozarządowych, zadeklarowali aktywny udział w międzyśrodowiskowej debacie o aktualnych i przyszłych wyzwaniach stojących przed polską onkologią.

...

więcejPowstało Forum Dialogu Onkologicznego - komunikat prasowy z dnia 4 lutego 2019 r 

Zapraszamy lekarzy w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej do wysyłania zgłoszeń do udziału w kongresie American Society of Clinical Oncology (ASCO). Warunkiem zgłoszenia są opłacone składki na rzecz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego za rok 2018 i 2019. Do podania należy dołączyć CV z uwzględnieniem dorobku naukowego i aktualnie prowadzonych projektów.

Zarząd PTO spośród nadesłanych podań wyłoni dwie osoby, które wezmą udział w tegorocznych kongresie ASCO.

...

więcejZapraszamy do wysyłania zgłoszeń do udziału w kongresie ASCO 

Do Ministra Zdrowia spływają listy poparcia dla Krajowej Sieci Onkologicznej
Przedstawiciele pacjentów onkologicznych, towarzystw naukowych, konsultanci krajowi, specjaliści onkologii, dyrektorzy szpitali klinicznych i centrów onkologii wystosowali do Ministra Zdrowia stanowiska w sprawie poparcia dla Krajowej Sieci Onkologicznej.

...

więcejKomunikat ws. Krajowej Sieci Onkologicznej 12.12.2018 

Newsletter EORTC

Data: 5 grudnia 2018

Udostępniamy newsletter EORTC (Europejskiej Organizacji do Badań i Leczenia Nowotworów).

...

więcejNewsletter EORTC 

Aktywności polskich naukowców podczas kongresu ESMO, który odbył się w dniach 19-23 października 2018 r. w Monachium:

...

więcejAktywności polskich naukowców podczas kongresu ESMO 19-23 października 2018 r. 

Nadal można zgłosić się do drużyny Polskiej Grupy Raka Płuca, która wystartuje pod hasłem "Rzuć palenie, byle szybko” w ramach 30. Biegu Niepodległości organizowanego w 100-lecie odzyskania Niepodległości o godz. 11:11 w dniu 11 listopada 2018 r. w Warszawie.

...

więcejNadal można zgłosić się do drużyny Polskiej Grupy Raka Płuca, która wystartuje 30. Biegu Niepodległości w Warszawie.