Jak rzucić palenie?

Kampania Komisji Europejskiej "HELP - dla życia bez tytoniu"

Kampania Komisji Europejskiej "HELP - dla życia bez tytoniu" jest jedną z największych na świecie inicjatyw mających na celu podnoszenie świadomości społecznej. Jej celem jest niesienie pomocy w rzucaniu palenia, opieraniu się pokusie sięgnięcia po pierwszego papierosa oraz rozwiązywaniu problemu biernego palenia.

Strona programu "Kodeks Walki z Rakiem" - dział na temat palenia tytoniu.

W dziale zostały zamieszczone szczegółowe dane na temat zachorowalności i umieralności na nowotwory spowodowane paleniem tytoniu. Większość materiałów informacyjnych została przygotowana w języku angielskim

Jak rzucić palenie ?

Strona internetowa prezentująca ciekawe porady dla osób chcących rzucić palenie tytoniu. Na stronie internetowej można odnaleźć forum, linki internetowe do poradni w kraju gdzie można porozmawiać na temat rzucenia palenia oraz wiele innych przydatnych materiałów edukacyjnych. Na stronie internetowej, podany jest także numer telefonu do Poradni Telefonicznej Pomocy Palącym.

Portal społecznościowy Nalogow.com

Nalogow.com to portal społecznościowy zrzeszający osoby chcące rozstać się z nałogiem palenia. Portal umożliwia stworzenie własnego profilu w którym można wpisać datę rzucenia palenia. Po rejestracji użytkownik otrzymuje specjalne "Motywatory" pomagające wytrwać w postanowieniu (zliczacz dni bez papierosa, licznik zaoszczędzonych pieniędzy, moduł zdrowotny na bieżąco pokazujący jak poprawia się zdrowie użytkownika portalu). Rejestracja umożliwia również: komunikację z użytkownikami portalu, ustawianie opisów i wpisów na "ścianach" użytkowników.