Przedstawiamy relację ze spotkania on-line „Dialog oparty na faktach” (Evidence-Based Dialogue), które poświęcone było Krajowej Sieci Onkologicznej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pacjentów oraz zespołu z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, które uczestniczy w pilotażu KSO. Organizatorem spotkania była firma Roche Polska. 

 

Ramowa agenda spotkania w dniu 12.03.2021 r.:

1. Otwarcie Spotkania, powitanie uczestników.

2. "Dialog oparty na faktach" – cel i kształt platformy wymiany opinii. 

3. Pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej – kluczowe założenia i wnioski. 

4. Obiektywnie o Sieci Onkologicznej: wady i zalety, obawy i nadzieje pacjentów i ich źródła na podstawie przesłanych wcześniej pytań od reprezentantów PAGs.

5. Fakty i mity dotyczące pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej – dyskusja live (możliwość zadawania pytań online i via Q&A chat).

6. Wyzwania dla uczestników procesu leczenia – jakie i czyje realne zaangażowanie jest potrzebne, aby zmieniać rzeczywistość (spojrzenie pacjenta, lekarza, systemu) - dyskusja live.

7. Podsumowanie, wnioski.

8. Zakończenie.

 

Odpowiedzi na pytania uczestników spotkania udzielali dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz lek. Aleksandra Sztuder, koordynator projektu iPAAC w Dolnośląskim Centrum Onkologii.

 

Innowacyjne artnerstwo na rzecz walki z rakiem (iPAAC) zrzesza 24 partnerów z całej Europy. Ich głównym celem jest rozwijanie rezultatów projektu CANCON oraz promocja i wdrażanie innowacyjnych podejść do zwalczania nowotworów. Rezultatem wspólnych działań będzie strategia wdrażania i trwałości działań w zakresie zwalczania nowotworów, mający pomóc państwom członkowskim UE we wdrażaniu zaleceń iPAAC i CANCON. 

 

Z tytułu udziału w spotkaniu członkowie zespołu Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego nie otrzymali wynagrodzenia.