Wystartowała kolejna edycja kampanii "Świadomy Pacjent". Wysoce edukacyjny przekaz został zapewniony dzięki wsparciu pacjentów oraz wybitnych autorytetów z poszczególnych obszarów terapeutycznych, którzy podjęli temat od strony profilaktyki, diagnostyki, leczenia. Artykuły dostępne są na portalu www.pacjentilekarz.pl
Patronat nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Onkologiczne.
KAMPANIA WSPIERA M.IN. NASTĘPUJĄCE OBSZARY TERAPEUTYCZNE:
CZERNIAK
Istnieje kilka złotych zasad, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zachorowania na czerniaka. Jednak nawet w przypadku rozwoju nowotworu pacjenci mogą liczyć na wsparcie oraz dostęp do skutecznego i bezpiecznego leczenia.
Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzielili:
- Dr hab. n. med. Bożena Cybulska-Stopa
- Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski
PIELĘGNACJA SKÓRY W TRAKCIE I PO LECZENIU ONKOLOGICZNYM
Leczenie onkologiczne może wiązać się z różnymi działaniami niepożądanymi, także tymi dermatologicznymi. Z jakimi zmianami skórnymi najczęściej zmagają się chorzy na nowotwory i jak postepować w przypadku ich wystąpienia?
Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzielił:
- Płk. prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Witold Orłowski
ONKOPŁODNOŚĆ
Jeśli kobieta lub mężczyzna z chorobą nowotworową w przyszłości chcą zostać rodzicami, przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego powinni rozważyć oncofertility, czyli zabezpieczenie płodności. Od 1 czerwca 2024 taka procedura będzie refundowana.
Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzielił:
- Dr n. med. Robert Gizler
WSPARCIE W CHOROBIE ONKOLOGICZNEJ
Co bywa najtrudniejsze w chorobie onkologiczje? Zapanowanie nad emocjami: strachem, złością czy zagubieniem - wynika z doświadczeń ekspertów ze stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Aby móc przejść przez okres leczenia, kluczowe – według wielu pacjentów – jest wsparcie.
Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzieliły:
- Agnieszka Pióro (Polskie Amazonki Ruch Społeczny)